Auto kredīts – vai tas ir izdevīgi?

Auto iegādei nepieciešama diezgan liela nauda summa, tāpēc viens no variantiem, kā iespējams veikt šāda veida pirkumu, ir noformējot auto kredītu. Latvijā šāda veida pakalpojumu piedāvā vairāki aizdevēji, tāpēc nepieciešams izvērtēt visus variantus, lai varētu saprast, kurš auto kredīts ir pats piemērotākais tieši tev!

Kas ir auto kredīts?

Kredīts auto iegādei ir viens no kredītu veidiem, kas palīdz iegādāties jaunu automašīnu. To mēdz dēvēt arī par auto līzingu vai patēriņa kredītu auto iegādei. Atšķirībā no citiem kredītu veidiem, auto kredīts bez pirmās iemaksas ir ilgtermiņa aizdevums.

Lai varētu noformēt auto kredītu, nepieciešams noformēt auto ķīlu. Auto kredīta atmaksas termiņš visbiežāk ir apmēram 6 gadi, kas nozīmē, ka šajā laika posmā iespējams veikt kredīta pakāpenisku atmaksu.

Kam noderīgs auto kredīts?

Kredīts pret auto ķīlu ir noderīgs visiem tiem, kuri nespēj iegādāties automašīnu par tās pilno cenu. Kredīts pret auto ļauj šo maksājumu sadalīt vairākās daļās, tādā veidā būs jāveic pakāpeniska kredīta atmaksa.

Jāņem vērā, ka automašīna ir viena no dārgākajām precēm, ko cilvēks dzīves laikā iegādājas, protams, neskaitot nekustamo īpašumu, tāpēc nepieciešami diezgan lieli naudas līdzekļi, lai varētu veikt preces iegādi.

Auto kredīts padara šo procesu vieglāku, jo nav nepieciešams veikt pilnu maksājumu, bet gan iespējams to sadalīt mazākās daļās. Kredīts pret auto ķīlu ir lielisks veids, kā sadalīt maksājumu vairākās daļās.

Kā pieteikties auto kredītam?

Lai saņemtu auto kredītu, nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu. Šis process notiek sekojoši

 • Pieteikumā nepieciešams norādīt gan personas datus, gan arī automašīnas datus
 • Tiek novērtēta automašīnas vērtība, kā arī izvērtēta kredītņēmēja kredītvēsture. Auto kredīts ar sabojātu kredītvēsturi netiek izsniegts.
 • Ja viss ir pozitīvi, tad kredītņēmējam tiek piedāvāts speciāls piedāvājums, kurā ietverta gan procentu likme, gan aizdevuma apmērs
 • Ja kredītņēmējs ir apmierināts ar šiem noteikumiem, tiek izveidots līgums
 • Tiek izsniegta pilnvara, kas paredzēta iesniegšanai CSDD
 • Uzrādot pilnvaru CSDD, notiek auto pārreģistrācija
 • Notiek pakāpeniska auto kredīta atmaksa norādītajā laika posmā

Ja nevēlies to darīt klātienē, iespējams to visu paveikt arī ar interneta starpniecību.

 • Kreditora mājaslapā nepieciešams aizpildīt pieteikumu, norādot visus nepieciešamos datus
 • Kreditors izskata pieteikumu
 • Pozitīvas atbildes rezultātā debitors paraksta līgumu vai nu internetā vai arī kreditora filiālē
 • Pēc līguma parakstīšanas, kreditor nogādā pilnvaru ar kurjera starpniecību uz CSDD
 • Debitoram nepieciešams doties uz CSDD un veikt pilnvaras parakstīšanu
 • Tiek sākta pakāpeniska aizdevuma atmaksa

Kur salīdzināt auto kredītu?

Auto kredītu piedāvā noformēt vairāki aizdevēji, tāpēc nepieciešams rūpīgi izvērtēt visus piedāvājumus, lai varētu izvēlēties sev izdevīgāko variantu. Protams, viena no iespējām, kā to izdarīt, ir meklējot informāciju par katru aizdevēju un izvērtēt viņu priekšrocības.

Tomēr daudz ērtāks veids ir izmantot kredītu salīdzināšanas lapu Comparo.lv, kurā iespējams iegūt visu nepieciešamo informāciju par auto kredītu un to, kuri aizdevēji piedāvā šāda veida iespēju, un kādi ir aizņemšanās nosacījumi.

Šeit apkopoti lielāko auto kredītu izsniedzēju piedāvājumi, piemēram, varēsi iegūt visu nepieciešamo informāciju, lai uzzinātu, kas ir Swedbank auto kredīts. Tādā veidā varēsi ietaupīt laiku, jo kredītu salīdzināšana neprasīs vairāk par pāris minūtēm, kā arī varēsi izlasīt auto kredīts atsauksmes. Un tādā veidā varēsi būt drošs, ka būsi izvēlējies pašu izdevīgāko variantu tieši savai situācijai.

Protams, noteikti nepieciešams atcerēties arī to, ka auto kredīts ir diezgan iespaidīgs pirkums, tāpēc pirms aizņemties, tev nepieciešams saprast, vai spēsi laikā veikt kredīta atmaksu!